en-etkili-bilim-insanlari

Yayınlanma:27 Kasım 2020 18:34 Güncelleme:06 Ağustos 2021 21:15

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’lü 6 akademisyen, dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Plos Biology dergisinde yayımlanan “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yer aldı.

Stanford Üniversitesi bilim insanlarından Prof. Dr. John Ioannidis ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Plos Biology dergisinde yayımlanan araştırmada bilim insanlarının yayın sayıları, atıf sayıları, h-indeksi, yazar sıralamaları, dergilerin çeyrek değerleri gibi farklı değişkenler kullanılarak bilimsel etki endeksi oluşturuldu. Endeks kapsamında; 22 temel alan ve 176 alt bilim dalında dünya genelinde 7 milyon bilim insanı arasından ilk yüzde 2’lik dilime giren 160 bin araştırmacı, “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yayımladı.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Erkan Yüce, Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Nazım Usta, Prof. Dr. Serdar İplikçi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Nazlıoğlu ile Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özer Can PAÜ’den “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesine girmeye hak kazanan bilim insanları oldu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan: “Bu Başarılar Bizleri Daha Fazla Çalışmak için Motive Etmektedir”

PAÜ’den “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesine girmeye hak kazanan öğretim üyelerini tebrik eden Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, konu ile ilgili şunları dile getirdi: “Pamukkale Üniversitesi yaptığı akademik çalışmalarla dünya bilim camiasında yeri olduğunu ve ciddi katkılar sağlayabileceğini bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da gösterecektir. Öğretim üyelerimizin alanlarında yaptığı çalışmaların saygın bilimsel dergilerde yer alması, diğer araştırmacıların yeni çalışmalarına ışık tutması Üniversite Yönetimi olarak bizleri mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır. Sağlık, eğitim, teknoloji, ekonomi, mühendislik, spor, müzik gibi birçok alanda Ülkemizin önde gelen Üniversiteleri arasına girme yolculuğunda olan Pamukkale Üniversitesi’nin akademisyenlerinin aldığı bu türden başarıları, gelecekte katlanarak devam etmesi adına bizleri daha fazla çalışmak için motive etmektedir. “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesine girmeye hak kazanan öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” İlgili listeye https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2 adresinden ulaşabilirsiniz.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz