Yayınlanma:05 Şubat 2021 20:47 Güncelleme:06 Mart 2021 15:09

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri gerçekleştirdikleri proje ile yaklaşık 400 ilköğretim öğrencisinin okullarda kullanmak üzere spor ekipmanlarını, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşıladı.

Pamukkale Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında pandemi süreci ve uzaktan eğitim koşullarında anlamlı bir proje gerçekleştirildi.

PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin hazırladığı proje ile Denizli-Pamukkale Uzunpınar Köyü İlkokulu ve Denizli-Çivril Işıklı Köyü İlkokul ve Ortaokulu’na kitap, kırtasiye, kıyafet, ayakkabı, çanta ve spor malzemeleri bağışı gerçekleştirildi. Ders ve proje sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik koordinatörlüğünde dersi alan öğrenciler tarafından güz dönemi boyunca pandemi kuralları dâhilinde irtibat kurulan farklı kurum, kuruluş, STK ve kişilerden toplanan bağışlar okulların kapalı olması nedeniyle Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen tören ile okul müdürlerine takdim edildi.

Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN – Rektör

Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle bağışlanan malzemeler Pamukkale Uzunpınar Köyü İlkokul Müdürü Emre Göktürk ve Çivril Işıklı Köyü İlkokul ve Ortaokul Müdürü Rüstem Kurt’a teslim edildi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öğrencilerimiz böyle anlamlı bir projeye imza attığı için gururluyuz. Hayatta bir şeyi başarmak gerekiyor. Bu öğretmen adaylarımızdan, ilerde daha büyük projeler bekliyorum. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu hediyeleri alacak okullarımıza da başarılar diliyorum. Çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Onların böyle projeleri görmeleri de çok önemli. Denizli’de veren el meselesi çok önemli. Bu özelliğimiz ile gurur duyuyoruz.”

Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik proje ile ilgili yaptığı açıklamada Pamukkale Üniversitesi olarak öğretmen adaylarını, toplumsal duyarlılığı artmış ve sorunlara çözümcü yaklaşımlar getiren bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtirken “10 yılı aşkın süredir bu ders kapsamında birçok farklı projeye imza attık. Geçen yıl, Karahasanlı İlkokul ve Ortaokulu’na benzer bir proje ile bağışlarda bulunduk, önceki yıl ise bu ders kapsamında bir ilki gerçekleştirerek Pamukkale Cankurtaran Köyü Ortaokulu’na Z-Kütüphane kazandırdık. Yaptığımız projelerin amacına ulaştığını ve bu anlamda da örnek teşkil ettiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Tören, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün tarafından, projeye sunduğu katkılardan dolayı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a plaket takdimi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz