Yayınlanma:15 Kasım 2021 22:52 Güncelleme:19 Kasım 2021 10:17

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri, Erasmus+ Programı Yükseköğretimde Stratejik Ortaklıklar (KA203) Faaliyetinin yaygınlaştırma çalışmaları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne sunum yaptı.

“21st Century Skills: Changing the Approach to Teaching in Higher Education” isimli Erasmus+ projesine lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanısıra öğretim üyeleri  katıldı. Yaygınlaştırma çalışması toplantısı açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asuman Duatepe Paksu projenin görsellerle desteklenmiş genel tanıtımını yaptı. Prof. Dr. Paksu sunumunda; Öğretimsel Kılavuz Kitabı, 21. Yüzyıl Becerileri Akademisyen Eğitim Programı ve Öğretim Materyalleri, öğrenciler için Öğrenme Yönetim Sistemi ve Proje Web Sitesi, sosyal medya hesapları, yayınlanan ara rapor ve bültenler ile her paydaş ülkede yapılan yaygınlaştırma çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Toplantı, PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Duru’nun Endüstri 4.0, Metaverse ve Web 3.0 kavramları çerçevesinde yaşanan paradigma değişimini ve bu değişimin hangi becerilere ihtiyacı artırdığını, 21. yüzyıl becerileriyle ilişkisini konu alan sunumunu katılımcılarla paylaştı.

Yaygınlaştırma çalışması ile ilgili toplantı, PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Duru’nun Pazar araştırması sonuçlarını paylaşımıyla devam etti. Sunumda, 21. yüzyıl becerileri konusunda hem farklı sektör yöneticilerinin hem de akademisyenlerin görüşlerine yer verildi. Çalışma, üniversitelerde 21. becerileriyle ilişkili olarak öğrencilerin nasıl yetiştirildiği ve sektörlerin işe alırken mezunlardan hangi donanım ve yeterlikleri istedikleri üzerine odaklanıyor. Sunumda ayrıca 21. yüzyıl becerisinin tanıtımı, bu becerilerin geliştirilmesi süreci ve bu süreçte kullanılacak materyallerle ilgili bilgiler paylaşıldı.

Soru-cevap bölümünden sonra yoğun ilgi gören program verilen yemeğin ardından son buldu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz