Yayınlanma:05 Aralık 2021 10:29 Güncelleme:14 Aralık 2021 11:03

PAÜ’de eğitim gören görme engelli öğrenciler için sesli kitap çalışması başlatıldı. Öğrencilerin ders materyallerine erişimini kolaylaştırmak için yürütülen proje gönüllüleri bekliyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde eğitim alan görme engeli öğrencilerin ders materyallerine erişimlerini kolaylaştırmak ve kütüphane bünyesinde sesli kitap arşivi oluşturmak amacıyla sesli kitap oluşturma çalışmaları başlatıldı. Pamukkale Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve Özel Eğitim Topluluğu tarafından yürütülen sesli kitap projesi için engelli öğrencilere ses olmak isteyen gönüllüler bekleniyor.

Arkadaşlarımıza ses olmak için destek destek olun

Konuyla ilgili Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu tarafından yapılan açıklama şöyle: “Bizler, Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı olarak üniversitemizde okuyan görme engelli arkadaşlarımıza ses olmak, onları sınavlarına hazırlık yaparken, araştırma yaparken destek olmak amacıyla, derslerde kullandıkları bilimsel kitapları, üniversitemiz kütüphanesinde profesyonel bir şekilde seslendirme için çalışmalara başladık. Sizlerde görme engeli bulunan arkadaşlarımıza ses olmak için bizlere destek olabilirsiniz.”

Sesli Kitap Projesi Gönüllü Okuyucu Süreci

Gönüllü Okuyucu Tanıtım Formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf609atiLxVkmvHqME0B8OfZhe6jK546X1jh0b6JertcJE6_A/viewform

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz