Yayınlanma:05 Aralık 2021 10:59 Güncelleme:15 Aralık 2021 11:07

Pamukkale Üniversitesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliklere Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başta olmak üzere PAÜ Yönetimi ve protokol üyeleri katıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptığı konuşmasında yönetim olarak engelli bireylerin her zaman yanlarında olacaklarını hatırlattı.

Pamukkale Üniversitesi Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri kapsamında Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde resim sergisi ve akademik oda orkestrası konseri düzenlendi.

Programda ilk olarak, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun’un küratörlüğünde düzenlenen ve aralarında tuval, ebru, katı, tezhip, özgün baskı gibi çalışmaların yer aldığı karma sergi gezildi. Sergide satılan eserlerin gelirleri Pamukkale Üniversitesi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin ihtiyaçları karşılanmak üzere bağışlandı.

Rektör Kutluhan: “Anlayışsızlığımızı anladıkları için engelli bireylere teşekkür ediyorum

Konserin sonunda PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Şef Prof. Dr. Efe Akbulut’a sundukları müzik dinletisinden dolayı teşekkür ederek orkestra üyeleri adına çiçek takdiminde bulundu. Burada yaptığı konuşmasında, böyle anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan protokol üyeleri ve davetlilere teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ yönetimi olarak engelli bireylerin her zaman yanlarında olacaklarını ifade ederek, “Onları anlamadaki anlayışsızlığımızı anladıkları için engelli bireylerine teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Spor Engel Tanımaz projesi kapsamında karşı karşıya geldiler

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ortaklaşa olarak Spor Engel Tanımaz Projesi düzenledi. Proje kapsamında Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı ile Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan futbol takımı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu futbol sahasında karşı karşıya geldi.

Maçın başlama vuruşunu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan birlikte yaparken müsabakayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan ile çok sayıda öğrenci takip etti. Müsabaka öncesi Ampute Futbol Takımı üyeleri ile bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Kutluhan, futbolcuların ısınma antrenmanına katıldı. Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı müsabakayı 2-1 kazandı. Maç sonunda madalyaları protokol üyeleri takdim ederken, verdikleri mücadeleden dolayı tüm sporcuları tebrik etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz