Yayınlanma:13 Aralık 2021 15:35 Güncelleme:18 Aralık 2021 10:42

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğrenci Konseyi seçim takvimi açıklandı. İki yıl için belirlenecek öğrenci temsilciliği ve konsey üyeliği için PAÜ’lü öğrenciler seçim çalışmalarına başladı.

Pamukkale Üniversitesi, öğrenci konseyi seçimi için seçim takvimini yayınladı. Bugün akademik birim (Fakülte/Yüksekokul/Meslek Y.O.) seçim kurullarının belirlenmesi ile başlayan süreç 14 Ocak tarihinde Üniversite Seçim Kurulu tarafından, öğrenci konsey seçimi sonuçlarının Rektörlük makamına sunulması ile son bulacak.

Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönergesi” hükümleri gereğince; 2021-2022 ve 2022-2023 Eğitim-Öğretim yıllarında geçerli olmak üzere Öğrenci Temsilcilerinin ve Öğrenci Konseyi üyelerinin belirlenmesi aşağıda belirtilen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

1)    Birinci ve ikinci öğretim aktif diploma programlarına kayıtlı aktif öğrenciler, Program Öğrenci Temsilcisini, Pusula Bilgi Sistemi üzerinden çevrimiçi oy verme yöntemi ile seçeceklerdir.
2)    Program öğrenci temsilcilerinden oluşan Birim Öğrenci Konseyi, Birim Öğrenci Temsilcisini gizli oylama açık sayım ile seçecektir.
3)    Seçilen Program Öğrenci Temsilcileri, “Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Konseyi’ni oluşturacaklardır.
4)    Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Konseyi Genel Kurulu; ilan edilen tarihte yapılacak toplantı ile Birim Öğrenci Temsilcileri arasından yönetim ve denetim organlarını oluşturacaktır.

Tüm aktif program öğrencileri; seçimlere aday olarak veya kendilerini temsil etmek üzere aday olanlara oy vermek suretiyle haklarını kullanacaklar.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz