Yayınlanma:03 Ocak 2022 20:59 Güncelleme:03 Ocak 2022 20:59

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF)’de “Lojistik Sektörünün Dünü Bugünü ve Geleceği” konulu bir konferans düzenlendi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta; lojistik sektörünün geçmişten günümüze olan gelişimi, sektördeki istihdam olanakları ve dünya lojistiğinde Türkiye’nin ve Denizli’nin yeri hakkında önemli bilgiler verildi.

Konferansa UBF Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, Çivril Atasay Kamer MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Sami Eşmen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, DTO Genel Sekreter Yrd. Akay Gündoğan, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Lojistik sektörünün Dünya ticaretindeki önemi ile sözlerine başlayan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, sektörde yaşanan gelişmelerin günümüz dünyasındaki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olduğunu belirtti. Başkan Erdoğan, Avrupa ülkelerine minivan taşımacılığı hizmetinde Denizli’nin ve Türkiye’nin önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi. Konferansın sonunda öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Uğur Erdoğan, fakülte öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

Konferansın sonunda, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, günün anısına Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Mehmet Âkif Ersoy, “Karakteri ve İdealleri ile Mehmet Akif Ersoy” isimli program ile anıldı

PAÜ UBF’de düzenlenen etkinliklerden bir diğeri ise “Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı” münasebetiyle, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Solmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “Karakteri ve İdealleri ile Mehmet Akif Ersoy” konulu konferans oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Prof. Dr. Süleyman Solmaz’ın Mehmet Akif Ersoy’u dini ve milli yönleriyle ele aldığı sunum ile devam etti. Prof. Dr. Solmaz, Mehmet Akif’in tam inanmış bir Müslüman, dava ve fikir adamı olduğunu belirterek, bu özelliklerinin de kalemine yansıdığını ifade etti.

Konferansın sonunda, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, günün anısına Prof. Dr. Süleyman Solmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz