Yayınlanma:09 Ocak 2022 14:04 Güncelleme:12 Ocak 2022 07:32

KYK İbn-i Haldun Yurt yönetimi, doğalgaz ve elektrik zamlarından sonra tasarruf amaçlı blokun birini kapatma kararı aldı. PAÜ öğrencileri bu kararı protesto etti ve eylem yaptı. Yurt yönetimi bu kararından vazgeçti.

Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin kaldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İbn-i Haldun Yurt Müdürlüğü’nde öğrenciler eylem yaptı. İddiaya göre, özellikle elektrik ve doğalgaza gelen zamlardan sonra yurt yönetimi bir bloğu kapatma kararı aldı. Öğrencilere kendilerine yatak bulmalarını isteyen yurt yönetimine karşı öğrenciler yurt önünde toplandı. Emniyet güçlerinin hazır bulunduğu eylemde alınan karardan geri dönülmesi istendi.

Öğrenciler boş yatak aradı

Sosyal  medya ve whatsapp ihbar hattımızdan bizlere ulaşan öğrenciler, eylem yapılan gecede yaşadıklarını anlattı. Yurtta kalan ve ismini vermek istemeyen bir öğrenci “Elektrik ve doğalgazlara gelen zamlardan sonra yurt yönetimi bir bloku kapatma kararı aldı. Bu karar sonrası toplanarak sesimizi duyurmak için eylem yaptık. 3-4 tane polis aracı geldi, sanırım il gençlik müdürü veyahut o seviyelerde birileri geldi. Öğrencilere sınav haftası olmasına rağmen gidip kendilerine yatak bulmaları, bloku kapatacakları söylendi. Bir kaç gündür öğrenciler oda oda boş yatak arıyordu. Bizim odamızı bir günde 7-8 kişi sordu” dedi.

Karardan vazgeçildi

Yurtta yemeklerin pahalılığı, ulaşım, internet ve şebeke sorunlarının yaşandığını belirten PAÜ öğrencileri, bloku kapatma kararının bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi. Eylemden sonra yurt müdürünün öğrencileri temsilen bazı arkadaşlarla görüştüğünü belirten PAÜ öğrencileri, 2-3 saat süren görüşmenin ardından blok kapatma kararından vazgeçildiğini belirtti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz