Yayınlanma:25 Mart 2022 18:58 Güncelleme:17 Nisan 2022 17:53

Pamukkale Üniversitesi ile Serinhisar Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Serinhisar Meslek Yüksekokulu (MYO) binasına ait inşaat tamamlanacak. Serinhisar MYO’da Bıçakçılık, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarının açılması planlanıyor.

Rektörlük makamında yapılan imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Serinhisar Belediyesi Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mehmet Ali Ekinci katıldı.

Rektör Kutluhan’dan Bıçakçılık, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programları müjdesi

İmza töreni öncesi protokol ile ilgili duygu ve düşünceleri ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları dile getirdi: “Bugün, Serinhisar Meslek Yüksekokulu için bir protokol imzalayacağız. Serinhisar’ın eğitim ve öğretime ne kadar önem verdiğinin her zaman farkındayız. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çok güzel bir okulumuz var. Ulaşım konusunun iyileştirilmesi adına yine bir iş birliği yapacağımıza inanıyorum. Okulumuz bina olarak güzeldi. Bir kısmı tam olarak bitmiş fakat bazı kısımlarda da eksiklikler vardı. Bu vesileyle Serinhisar Meslek Yüksekokulumuza yeni programlar açacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Bu programların tam manasıyla faaliyet gösterebilmesi için gerekli düzenleme çalışmalarının yapılması gerekiyordu. İnşallah, bıçakçılık ile sivil savunma ve itfaiyecilik programlarını da açmayı başarırsak, Serinhisar’a da büyük bir katkı yapacağımız inancındayım. Bıçakçılık programımız ile Serinhisar ve Yatağan bıçakçılığını ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Serinhisar’ın yine leblebi başta olmak üzere bir kuruyemiş sektörü de bulunmaktadır. İlerleyen dönemlerde, bu sektörlere uygun bir program açmayı, hedeflerimiz arasına aldığımızı belirtmek isterim. Bu protokolün hayırlı olması dileklerimle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Konu ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi şunları kaydetti: “Bugün, Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nun dersliklerin, sahasının, gerekli olan alt yapının eksikliğinin giderilmesi adına Üniversitemizle, Rektörümüzle bir protokol imzalıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor, protokolümünüz hayırlı olmasını diliyorum.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz