Yayınlanma:25 Nisan 2022 20:14 Güncelleme:17 Mayıs 2022 18:55

PAÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı 2015-2019-2021 yıllarından sonra bu yıl da “Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi”nde 4. kez sözlü bildiri ödülüne layık görüldü.  

PAÜ Hastanesi Göğüs Cerrahisi AD Başkanı Doç. Dr. Ümit Aydoğmuş aldıkları ödül hakkında şu açıklamalarda bulundu:  “Bölgede tercih edilen bir merkez olarak bilimsel çalışmalarımızın da 4. kez ödüle layık görülmesi bizleri gururlandırıyor. Son çalışmamız Covid 19 pandemisinde artan göğüs kafesi içindeki tümörlerin erken tanısı ve cerrahi şifaya kavuşma sıklığını araştırdık. Covid salgınıyla birlikte göğüs filmi çekilme sıklığı önceki yıllara göre yaklaşık üç kat artmasından dolayı bununla birlikte belirtisi olmadan tümör, kanser gibi hastalıkların tanısı da artmış oldu. Bu sayede erken evre hastalıklarda yapılabilen kapalı ameliyatlarımızın sayısı da arttı. Göğüs cerrahisi ekibi olarak bir yandan hastalarımıza şifa olmaya çalışırken bir yandan da bilimsel çalışmalarımıza devam etmekten mutluyuz.”

Özveriyle  çalışmalarını sürdüren Dr. Öğretim Görevlisi Gökhan Öztürk ve Öğretim Görevlisi Argün Kış, Halil Sevimli, Nazire Nagihan Yağın Türkmen ve Eren Zenci’ye de ayrıca teşekkür eden Doç. Dr. Aydoğmuş, PAÜ Hastanesi olarak yeniliklerle hastalara hizmet vermeye devam edeceklerini bildirdi.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel ise sekiz yılda dört ödülle dönen Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı ekibine teşekkür ederek her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz