Yayınlanma:17 Mayıs 2022 18:37 Güncelleme:24 Mayıs 2022 23:20

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde  12- 18 Mayıs Hemşirelik Haftası etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı.

PAÜ Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Demet Ekici etkinlikler hakkında  şu açıklamalarda bulundu: Geçirdiğimiz pandemi sürecinin biz sağlık çalışanları üzerindeki izlerini biraz olsun azaltmak amacıyla bu yıl etkinliklerimizi şenlik havasında geçirmeyi planladık. İlk hafta etkinliklerimiz Hüseyin Yılmaz Kongre Kültür Merkezi’nde yapılan resmi törenle başladı. Resmi törenin ardından rektörlük bahçesinde sıcak hava balonu etkinliği düzenlendi. Program  PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıdvan Ekmekçi ve Eğitim Hemşiresi Sabriye Akkılıç’ ın birlikte sunduğu “Stres Yönetimi ve Zihinsel Dayanıklılık Uygulamaları”  ve “Hayat Nefesle Başlar” isimli panelle ile devam etti.

İlk günden beri ilkemiz tüm çalışanların yanında olmaktı

Etkinliğimiz akşam Hüseyin Kasapoğlu Tiyatro Salonu’nda senaryosu Hemşire Sabriye Akkılıç ve Hemşire Cemile Ülkem Atik tarafından yazılan “Geçmişten Günümüze Sağlık Uygulamaları” adlı oyunla yine hastanemizde çalışan hemşire arkadaşlarımız tarafından sergilenerek sona erdi.

Hafta olarak planladığımız etkinliklerimiz Salı günü Mum Atölyesi, Zumba Dans Atölyesi ve voleybol turnuvası  ile devam etti. Çarşamba günü klinik ziyaretleri yapılarak arkadaşlarımızın Hemşireler Günü kutlanarak hediyeleri verildi. Perşembe günü 5. kat toplantı salonunda düzenlenen Amigurumi Atölyesinin ardından hastanemizin 13. katında Başhekimimiz Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdürleri ve tüm hemşirelerimizin katılımıyla kokteyl ve müzik dinletisi gerçekleşti. Ocak ayında yapılan Yoğun Bakım Hemşireliği sertifika Programında Eğitimci olarak görev alan arkadaşlara katılım belgeleri verildi. Etkinliklerimizi Cuma günü yapılan Parfüm Atölyesi ile sonlandırdık.

PAÜ Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Demet Ekici, kurumumuza yeni başlayan hemşire arkadaşların yanı sıra çalışan tüm arkadaşların eğitimi ve mesleğini bir ömür boyu güçlü olarak sürdürebilmesi için hemşireliğe yatırım yapmanın gerekliliğinin farkındayız. Mesleğimiz insan sevgisi, şefkat ve empati değerleri ile yoğrularak gelişen bir meslektir. Güçlü bir sağlık hizmetinin gerçekleşmesi için hemşirelik mesleğinin korunmaya, güçlenmeye ve desteklenmeye ihtiyacı vardır. Ne mutlu ki etkinliklere katılan arkadaşlarımızın geri bildirimleri çıktığımız yolun doğruluğunu bir kez daha ortaya koyduğunu gösterdi. Henüz yolun başındayız yapılacak çok işimiz var” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Başhekim Prof. Dr. Selçuk Yüksel ise hemşirelik mesleğinin kutsallığını bir kez daha vurgulayarak, hekimlerin, hemşirelerden güç aldığını dile getirdi ve tüm hemşirelerin Hemşireler Günü ve haftasını kutladı.     

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz