Yayınlanma:19 Mayıs 2022 22:26 Güncelleme:28 Mayıs 2022 13:25

Pamukkale Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, bağışlarla aldıkları pedleri kampüste açtıkları stantta dağıttılar. Topluluk Başkanı Buse Timoçin, “Temel ihtiyaç olan regl ürünlerine fahiş fiyatlandırmalar uygulanıyor. Bu noktaya dikkat çekmek ve üniversitemizdeki kadınların ihtiyacına karşılık vermek amacıyla ped dağıtımı yaptık” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci toplulukları kampüste stant açarak çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu topluluklar arasında yer alan PAÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu, bağışlarla temin ettikleri regl ürünlerini açtıkları stantta dağıttı. Topluluk başkanı Buse Timoçin, “Günümüzde ne yazık ki temel ihtiyaç olan regl ürünlerine fahiş fiyatlandırmalar uygulanıyor. Hem bu noktaya dikkat çekmek hem de bir nebze olsun üniversitemizdeki kadınların bu ihtiyacına karşılık vermek amacıyla düzenlediğimiz bir etkinlik oldu. Bugün 300 adet ön dağıtım yaptık. Yarın tüm gün stantımızda çok daha fazlası bulunacak uğrayan tüm kadınlar tamamen ücretsiz olarak pedlerini alabilirler” dedi

PAÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu Başkanı Buse Timoçin

“Bazı kadınlar çekindi, bu algıyı kırmak istiyoruz”

PAÜ Kadın Çalışmaları Topluluğu Başkanı Buse Timoçin, “Günümüzde bazı kadınlar hala regl ile ilgili tabulara sahip, bugünkü dağıtımımız bize biraz bunu gösterdi. Bazı kadınlar alırken çekindi ya da almak istemediler. Beklediğimiz bir durum olmakla beraber kırmak istediğimiz bir şeylerden biri de bu algı. Bizim biraz ‘Bakın saklanacak gizlenecek bir şey yok ortada biz elimizde 300 tanesiyle de gezebiliriz istersek’ deme biçimimizdi” dedi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz