denizli yurt

Yayınlanma:18 Ağustos 2022 22:15 Güncelleme:05 Eylül 2022 23:09

Pamukkale Üniversitesi’nin açılmasına sayılı günler kala Denizli’de kurumsal olarak yurt ve apart işleten firmalarla görüştük. Yurtlar 42 bin lira, apartlar 5 bin liraya kadar fiyat verdiler.

Pamukkale Üniversitesi’nde yeni öğrenciler için kayıtlar 22-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. PAÜ Akademik Takvime göre ise 19 Eylül’de dersler başlayacak.

Şehir dışından Pamukkale Üniversitesi’ne okumaya gelecek öğrenciler için en büyük sorun barınma. Bu yönde PAÜ Burada olarak Denizli’de kurumsal olarak yurt ve apart işletmeciliği yapan firmalarla konuştuk. Bu yıl fiyatlar can yakacak gibi görünüyor.

Yükseköğretim kız ve erkek öğrenci yurtlarından fiyat bilgisi aldık. Bir erkek yurdu, kahvaltı ve akşam yemeği dahil 32 bin liradan 40 bin liraya kadar fiyatların değiştiğini söyledi. Ödemelerde ise en fazla 10 taksit imkanı sunuluyor.

Bir diğer yurt ise 2 kişilik odada kişi başı 42 bin lira fiyat verdi. Fiyata açık büfe kahvaltı, 4-5 çeşitten oluşan akşam yemeği, her saat başı okula servis, haftada 2 gün oda temizliği, internet, ısınma, barınma dahil.

Bir başka kurumsal yurt ise 34 bin ile 40 bin arasında fiyat verdi. 9 aylık sözleşme yapıldığı ve 10 aya kadar taksit imkanı olduğu söylendi.  

Kurumsal apartlar bin liradan başlıyor

Kurumsal apartlar ise 2 bin lira civarında. Konforlu bir apart işletmesi ile yaptığımız görüşmede, tam teşeküllü, güvenlikli, ısınma, internet, servis dâhil bin lira ile 2 bin lira arası fiyat verdi.

Sahibinden, emlakçıdan yapılan kiralamalarda ise 1+1 apartlar 2 bin liradan başlıyor. Mevkiye göre fiyatlar 5 bin liraya kadar çıkabiliyor.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz