eğitim-iş promosyon

Yayınlanma:20 Ağustos 2022 13:47 Güncelleme:06 Eylül 2022 22:18

Eğitim-iş Denizli Şubesi, Pamukkale Üniversitesi çalışanlarına yapılan promosyon bedelinin güncellenmesi için Rektörlüğe dilekçe ile başvurdu. Başkan Aydoğan, “Binlerce üniversite çalışanı mağdur durumdadır. Bir an önce çözüm bulunmalıdır” dedi.

Eğitim-iş Denizli Şubesi tarafından Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne verilen dilekçede ilgili banka ile görüşülerek ihalenin revize edilmesi, gerekirse ihaleye ek bir sözleşme eklenmesi talep edildi.

Eğitim-iş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan tarafından yazılan dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Pamukkale Üniversitesi çalışanlarının banka maaş sözleşmesi ihalesi, Halk Bankasının 4.050 lira promosyon ödemesi taahhüdüyle sonuçlanmıştı.

2019 yılı Nisan ayında 4 yıllık bir süreyi kapsayan bu ihale günümüzün ekonomik koşulları gereğince değerini kaybetmiştir. Yüksek enflasyon, döviz kurlarının yüksek düzeyde artışı, temel tüketim maddelerine gelen art arda zamlarla söz konusu promosyon bedelinin ekonomik karşılığı kalmamıştır.

İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar, ekonomi araçlarının biz çalışanların alım gücü üzerindeki etkisi göz önüne alınarak, banka promosyon sözleşmesinin güncellenmesi yerinde olacaktır. Binlerce üniversite çalışanı mağdur durumdadır. İlgili banka ile görüşerek ihalenin revize edilmesi, gerekirse ihaleye ek bir sözleşme eklenmesi ya da birlikte üretilebilecek bir çözüm yolu ile çalışanlarımızın ekonomik kayıplarının karşılanması, mağduriyetlerin çözülmesi mümkündür.

Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak bu çözümün bir an önce hayata geçmesi için adımların atılmasını rektörlüğümüzden talep ediyoruz.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz