denizli paü yurt

Yayınlanma:26 Ağustos 2022 22:06 Güncelleme:08 Eylül 2022 19:13

Pamukkale Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı merkez ve ilçelerde 11 yurt 14 bin 345 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

 Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı GSB yurtlarında yeni öğrencilerin heyecanı yaşanıyor. Merkez ve ilçelerde toplamda 11 yurt ve 14.345 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin dört bir yanından Pamukkale Üniversitesi’ni kazanan gençlere ev sahipliği yapacak olan yurtlarda yapılan hummalı çalışmalarda sona gelindi.

YURTLAR YÜKSEK KALİTE STANDARTLARINDA

Kalite standartlarına uygun şekilde hazırlanmış odaları, yemekhaneleri ve sosyal tesisleri ile öğrencilere hizmet etmek için hazırlanan yurtlarda gençler için her şey düşünülmüş. 1-3 ve 4 kişilik odalarda çalışma masaları, buzdolabı ve kıyafet dolapları bulunuyor. Banyo ve lavaboların da oda içerisindeki öğrencilere özel olduğu tesislerde, 7/24 güvenlik görevlisi ve yetkili bulunuyor. Hijyen standartlarına uygun yemekhaneler,  gençlerin sosyal ve fiziksel olarak kendilerini geliştirebileceği sosyal alanlar da öğrencilerin hizmetinde..

2 BİN KİŞİLİK YURT İNŞAATI TAMAMLANDI

İki yıl önce inşaatına başlanan ve 2 blok ve sosyal tesisi tamamlanıp hizmete açılan Pamukkale Yurt inşaatının ikinci etabı da tamamlanarak yeni dönemde hazır hale geldi. Toplamda 2 bin öğrenciye ev sahipliği yapacak dev projede 7 öğrenci bloğu, 1 hizmet binası ve sosyal tesis binası bulunuyor. Sosyal tesis binasında yaklaşık 5 bin kapasiteli yemekhane 2 adet konferans salonunun yanında çok sayıda sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenleneceği alanlar bulunuyor.

BARINMA VE SOSYAL FAALİYETLER BİR ARADA

GSB yurtlarını tercih eden öğrenciler için yurtlar barınma hizmeti başta olmak üzere sosyal kültürel ve eğitsel faaliyetlerde öğrencilere hizmet veriyor. Gençler için sanatsal, eğitsel kurslar ve sportif faaliyetler yıl boyunca devam ediyor. Kurslar, geziler, moral geceleri, doğa yürüyüşleri ve sportif faaliyetlerle gençler boş zamanlarını değerlendirirken kendilerini de geliştirebiliyor.

İLMAN ‘‘ GENÇLİĞE YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR’’

Yeni dönemde yurtların en iyi hizmeti verebilmesi için yapılan çalışmaları takip eden Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, gençlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Ülkemizin göz bebeği olan gençlere yapılan yatırımın geleceğe bir yatırım olduğunun altını çizen İlman, Pamukkale Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri tebrik ederek gönül rahatlığı ile GSB yurtlarının tercih edilebileceklerini belirtti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz