hürriyet sağlık sen

Yayınlanma:20 Eylül 2022 19:59 Güncelleme:03 Ekim 2022 21:45

Hürriyet Sağlık Sen İl Başkanı Hasan Baysal, banka promosyonu ile ilgili PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ı topa tuttu. Baysal, açıklamasında “Yaşanan ekonomik şartlar nedeniyle personelini düşünen bir Rektör  beklerken bankayı düşünen bir Rektörümüz mü  var?” dedi.

Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli İl Başkanı Hasan Baysal, 2019 yılında Pamukkale Üniversitesi ile Halkbank arasında yapılan banka promosyonunun revize edilmesi veya anlaşmanın fesih edilmesi için rektörlüğe başvurdu. Basın açıklaması yapan Hasan Baysal, randevu talebine cevap bile alamadıklarını, sözleşmeye ulaşamadıklarını, hukuki yollara başvuracaklarını ve eylem hazırlığında olduklarını söyledi.

Hürriyet Sağlık Sen’in basın açıklamasının tam metni:

“Yaşanan ekonomik şartlar nedeniyle,  kamu çalışanları ve emeklilerimiz banka promosyonlarını  bir miktar rahatlatıcı unsur olarak görmektedir.

Pamukkale Üniversitesi ile Halkbank arasında 2019 yılında yapılan maaş ödeme anlaşması nedeniyle personele ödenen 4 yıllık 4.050 TL nin revize edilmesi veya anlaşmanın fesih edilmesi için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğüne başvuruda bulunduk, ancak kurumun  bize verdiği cevap, “ÜNİVERSİTEMİZ İLE HALKBANK ARASINDA YAPILAN İHALE PROTOKOLÜ KAPSAMINDA PROMOSYON TUTARININ HERHANGİ BİR  SEBEPLE GÜNCELLENMESİ YA DA REVİZE EDİLMESİ MÜMKÜN BULUNMAMAKTADIR.”

Basit bir red yazısıyla döndüler

Bankaya yazı yazalım, hukuken inceleyelim, fesih yetkimiz vardır veya yoktur dememişler. Sendikamız birçok üniversite ve sağlık müdürlüğüne yazı yazmış ve gelen cevaplar, banka ile görüşülüp gerekli  hukuki yollar araştırılacaktır veya benzeri cevaplar almıştık.  Ama böylesine direk reddedilen ve basit  bir yazımız olmamıştı.

Kurumumuzu şikayet etmek zorunda kaldık

Ben  kurum çalışanı olarak Pamukkale Üniversitesinden anlaşmanın bir metnini Bilgi Edinme kanununa dayanarak talep ettim, 1 aydan fazla zaman geçti bir cevap alamadık, Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna kurumumuzu şikayet etmek zorunda kaldık. Bize verilmeyen sözleşmede neler var! Bu anlaşmanın personelden saklanacak maddeleri mi var?

Bankayı düşünen rektör!

Yaşanan ekonomik şartlar nedeniyle Pamukkale Üniversitesinde personelini düşünen bir Rektör  beklerken bankayı düşünen bir Rektörümüz mü  var sorusu aklıma geliyor.

Pamukkale Üniversitesi gibi benzer kurumlar 40 bin ile 50 bin TL arası promosyon alırken veya sözleşme yenilerken Pamukkale Üniversitesinde,  personeline bana ne diyen bir yöneticimiz var.

Hakkımızı almak için eylem zamanı

Bu konuyu görüşmek için randevu talebimize  bile cevap verilmedi, bizde başımızın çaresine bakacağız, Hürriyet Sağlık Sen olarak hukuki yollara  başvuracağız, Pamukkale Üniversitesinde bulunan diğer sendikalara çağrımızdır, önümüzde eylem görünüyor, hakkımızı almak için eylem zamanı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet KUTLUHAN’ı  çalışanların yanında durmaya davet ediyoruz.

Mücadelemiz devam edecek.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz