rektör 2023

Yayınlanma:01 Ekim 2022 14:24 Güncelleme:05 Ekim 2022 23:02

Ülke olarak 2023’te seçime gideceğiz. Siyasi liderler, milletvekilleri, parti teşkilatları uzun süredir meydanlarda boy gösteriyor. Çarşıda, pazarda, markette, kahvede, taksi duraklarında, esnaf ziyaretlerinde, orada-burada, her yerde.

Gelecek yıl yapılması planlanan seçimlerde ilk kez oy kullanacak genç sayısı altı milyon, hal böyle olunca siyasilerin gençlere en hızlı, en kolay ve yüz yüze ulaşabilecekleri yerler üniversiteler oluyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte her yer cıvıl cıvıl, öğrenci toplulukları stantlar açmış, topluluğunu tanıtıyor, üye yapıyor ve kendi alanında çeşitli organizasyonlar planlıyor.

Üniak her yerde…

Ak Parti’nin üniversiteli gençlere ulaşmak için kurduğu ÜNİAK (Üniversiteli Ak Gençlik) okulun açıldığı ilk günden itibaren kampüste öğrenci hareketliliğinin olduğu her yerde karşımıza çıkıyor. ÜNİAK, üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu çatısı altında kampüs içinde ve dışında stantlar açarak, yoğun ve disiplinli bir çalışma yürütüyor.

Üniak kimdir? AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi’nin, üniversitesi olan 81 il ve ilçesinde faaliyetlerde bulanan gençlik teşkilatıdır.

İsim isim öğrenci topladılar

Geçtiğimiz gün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kampüse geldi ve öğrencilerle buluştu. Çavuşoğlu, Üniak’ın üniversitedeki öğrenci topluluğu olan Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu tarafından davet edildi. Çavuşoğlu’nun “Girişimci ve İnsani Türk Dış Politikası” konulu söyleşisine katılım sağlanması için üniversite yönetimi çok ivedi bölümlere yazı göndererek, öğrencilerin isimleri, TC numarası, telefon vs. bilgilerini göndermelerini istedi.

Öğretim elemanları ve personele de akademik birimlerin yöneticileri tarafından whatsapp ve diğer iletişim kanallarından ulaşılarak katılmaları rica edildi!

“Üniversitemiz sizi aşkla bekledi”

Gelelim o güne. Sahneye çıkan Rektör Kutluhan “Dış politikamızdaki yoğun gelişmelere rağmen Pamukkale Üniversitesi’ne gelmeniz bizleri  gerçekten çok  mutlu etmiştir. Üniversitemizin sizi aşkla beklediğini şu topluluk gösteriyor. En önemlisi bu hafta 30 temayla 30. yılımızı kutluyoruz.  Bu toplantıda bu temaların en büyüğü oldu” dedi.

PAÜ’ün 30. kuruluş yılı nedeniyle YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar 30 yıl 30 tema etkinliklerinin açılışına katıldı, üç gün boyunca çok sayıda etkinlikte yer aldı, ziyaretler gerçekleştirdi, öğrencilerle buluştu ama en önemli toplantı Çavuşoğlu’nun katıldığı etkinlik oldu. YÖK Başkanı duymasın, üzülür hocam.

Hocam sorularımız var

Sonuç itibariyle, şu soruların cevaplarını sizden almak isteriz sayın hocam. 

SORU1: Öğrenciler kendi siyasi düşüncesine uygun olarak bir araya gelip öğrenci topluluğu kurabilir mi?

SORU2: Bu amaçla kurulan öğrenci toplulukları kendi siyasi liderini, milletvekilini, parti teşkilatından önemli isimleri davet edebilir mi?

SORU3: Öğrenci toplulukları tarafından davet edilen tüm siyasi konukları, aynı aşkla kucaklayabilecek misiniz?

SORU4: Bir eğitim kurumunun siyasetin içinde yer alması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SORU5: Seçim yaklaştıkça ayrıştırıcı ve sivri dilli siyasetin öğrenciler üzerindeki etkisi ve üniversiteye yansıması nasıl olur?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederiz…

6.5kTakipçi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz