Yayınlanma:11 Ekim 2022 11:35 Güncelleme:20 Ekim 2022 20:04

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerin barınması için Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan yurdun temeli atıldı.

Pamukkale İlçesi’ne Bağlı Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Denizli İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Pekdemir, derneğin çalışmaları hakkında bilgi vererek; “İlahiyat fakültesinin öğrencilerinin daha çok, daha iyi şartlarda barınmaları açısından 80 kişilik kız yurdu yapmayla ilgili çalışmalarımızı başlattık, arsa bağışçımız Ahmet Göker amcamız sağ olsun derneğe arsayı bağışlamıştı. Biz de bağıştan sonra planı projesini hazırlattık, inşallah bitirmeyi de rabbim nasip etsin. Bundan sonraki süreçte de inşallah yine Pamukkale Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin ihtiyaçları ve başarılarıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Törene dernek başkanı Halil Pekdemir’in yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ensar Yeşilyurt, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, arsayı bağışlayan hayırsever Ahmet Göker ile davetliler katıldı. 

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz