antibakteriyel minder

Yayınlanma:14 Ekim 2022 00:26 Güncelleme:16 Ekim 2022 19:12

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri üniversite-sanayi işbirliğiyle özel olarak tasarlanan antibakteriyel minderleri kampüsteki köpek kulübelerine yerleştirdi.

PAÜ Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAÜ TOHSAM) ile Pamukkale Üniversitesi öğrenci toplulukları arasında yer alan PAÜ Hayat, PAÜ Genç Liderler ve PAÜ Endüstri Mühendisliği Topluluğu (PAÜ EMT) sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Mamanı Al Kampüse Koş” isimli etkinlikte bir araya geldiler.

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ensar Yeşilyurt, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Efe Akbulut, TOHSAM Müdürü Doç. Dr. Uğur Sönmezoğlu, topluluklardan öğrenciler ile hayvan severler katıldı.

Kampüsteki köpek kulübelerine mama bırakan PAÜ öğrencileri, aynı zamanda PAÜ TOHSAM ve Tosunoğlu Tekstil arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde kampüste ki köpekler için özel olarak üretilen su geçirmeyen antibakteriyel minderleri kulübelere yerleştirdiler. Proje kapsamında 25 adet hazırlanan minderler ihtiyaca göre yeniden üretilecek.

Antibakteriyel minder hayvanlar arasında hastalık, virüs, parazit geçme ihtimaline karşı koruyucu etki veriyor.

6.5kTakipçi

2 YORUMLAR

  1. Yav bırakın bu işleri artık. Kampüs köpek çiftliğine döndü. Üredikçe ürüyorlar. Daha dün akşam iki kız çocuğunu havuzun oralarda kovalıyorlardır. Götürsün bu hayvan sever kardeşler bunları evlerinin önünde beslesinler. Yapacağınız şu masraf ile iki öğrencinin karnını doyurun. Teke gibi olmuşlar besleye besleye camış gibi yatıyorlar akşama kadar. Akşamda onu bunu koşturuyorlar. Yemişim hayvan sevginizi.

  2. Sen doyursana 2 tane öğrencinin karnını senin için bu kadar önemli ise kampüs içinde de saldırgan köpek yok zaten , umarım en kısa zamanda senide kovalarlar bir daha kampüse girerken 3 kere düşünürsün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz