Yayınlanma:27 Ekim 2022 23:07 Güncelleme:06 Kasım 2022 19:59

PAÜ’nün resmi instagram hesabından yapılan paylaşımda Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte katıldığı toplantıda öğrencilere “Bizleri ve sizleri candan seven Sn. Osman Zolan … ” sözleri dikkat çekti.

PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) düzenlenen toplantıda ilk olarak PAÜ KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Ulaş Koyuncuoğlu’nun EgeKaf hakkında gerçekleştirdiği genel bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

Sunumun ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan kısa bir video sunum izlendi. Sunumların sonrasında, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan öğrencilere hitaben konuşmalar gerçekleştirdi.

Rektör Kutluhan: “Yetenek Kapısı başarımızın bir ölçüsü olacak”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün, Denizli ev sahipliğinde yapacağımız Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2023 için öğrenci toplulukları buluşmamızın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmamızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan da sizlerle bir araya gelmek istedi. Bu toplantıyı bir fırsat bildik, kendisini davet ettik. Bugün sizlerle bir arada, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren dedik ki, şehir ile üniversite bir bütün olmalı. Bunun için her türlü gayreti gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Bu gayretimiz içinde bizlere desteğini her zaman gösteren, en çok destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Her zaman yanımızda oluyor. Kendisine ayrıca bu desteğinden dolayı özel olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Denizli çok şanslı bir şehir diye her zaman söylerdim. Bu şanstan bir tanesi Pamukkale Üniversitesi’nin olması, diğeri de Denizli’nin tarihi kadim bir kültür ve geleneğinin olmasıdır. Bizler bu şehirde işlerimizi bir bütün olarak ele alıyoruz. Bunun en temel unsuru ise öğrencilerimizdir. Biz, siz öğrencilerimiz ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Geldiğimiz noktada Yetenek Kapısı bu başarımızın bir ölçüsü olacak. 47 bin öğrencimizin Yetenek Kapısı’na kaydolmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde bizler paydaş Üniversiteler ile EgeKaf için bir araya geleceğiz. Onların öğrencileri de Yetenek Kapısı’na kayıt olacak. Hedefimiz 80 bin. Bizler bu konuda Denizli’nin yoğun katılımı olsun istiyoruz. Egekaf’23’e Türkiye’de 400 bin toplam katılım hedefinde. 100 bini Denizli’den olsun istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Öğrenci topluluklarımızın bu noktada özel gayretleri ve istekleri olacak. EgeKaf’23’ün merkezinde öğrenci topluluklarımızın olmasını istiyoruz.”

PAÜ’nün resmi instagram hesabından yapılan paylaşımda ise “Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise konuşmasında öğrencilerimize seslenerek, “bizleri ve sizleri candan seven Sn. @osman.zolan şehirle bütünleşmemizde bizlerle birlikte gayret göstermektedir, kendilerine teşekkür ediyoruz” paylaşımı dikkat çekti.

Başkan Zolan: “PAÜ son yıllarda, rektörümüzle yukarıya ve ileriye doğru çıkıyor”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi: “Bizim gençlere bakışımız, pozitif ayrımcılık seviyesindedir. Sorunlara daima gençlik gözüyle bakmaya gayret ediyoruz. Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz vesilesi ile üniversite öğrencilerimizle de çeşitli birçok etkinlik ile bir arada oluyoruz. Pamukkale Üniversitemiz kurulduğu günden itibaren gelişerek bugünlere geldi. Pamukkale Üniversitesi son iki-üç yılda Rektörümüzün gayretleri ile daha da yukarıya ve ileriye doğru çıkıyor. Pamukkale Üniversitesi hem eğitim kalitesi anlamında hem de şehir anlamında baktığımızda kurulduğu yıllarda kurulan diğer üniversitelere göre çok çok öndedir. Üniversitemizin de Denizli’nin ilerlemesinde çok büyük katkısı vardır. Şehrin üretime katkı sağlamasında üniversitemizin de öğrencilerimizin de önemli ölçüde gayretleri var. Bu noktada, değerli Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a çok çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından toplantı soru-cevap kısmı ile devam etti. PAÜ Öğrenci Toplulukları üyeleri EgeKaf’23 için ulaşım, konaklama, altyapı, fuar kapsamında hazırlanması planlanan çeşitli etkinlikler hakkında sorular sorarak bilgi alışverişinde bulundular. Çeşitli sektörlerden fuara katılması talep edilen ulusal-yerel firmaların katılım ve İK prosedürleri ve farklı konularda yer alması planlanan stantlar hakkında da görüş alışverişinde bulunan toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz