Yayınlanma:30 Ekim 2022 22:15 Güncelleme:10 Kasım 2022 21:16

Savaş sonrası Rus ve Ukraynalıların yaşamak için geldiği Türkiye’de denize kıyısı olan şehirlerde kira artışlarında astronomik artışlar yaşanırken, Denizli’de de kiralık ve satılık apartlarda fiyatlar dudak uçuklatıyor. Artışlardan en çok etkilenen ise öğrenciler oldu.

Rusya-Ukrayna savaşı ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in seferberlik ilan etmesiyle bu iki ülkenin vatandaşları daha güvenilir buldukları Türkiye’ye gelerek, sıklıkla tatil için tercih ettikleri Antalya başta olmak üzere farklı illere gelip yerleştiler. Bu durum hem kiraların hem de satın alma fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Savaştan kaçan Rus ve Ukraynalıların yaşamak için ilgi gösterdikleri Denizli’de de ev ve apartların aylık kirası 5 bin liranın üzerine çıktı. Satılık 1+1 apartlar ise 700 bin lira civarında bulunuyor.

Öğrenciler ev bulamıyor!

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri fiyat artışlarından dolayı oldukça zor duruma düştü. Yükselen kiraları ödeyemeyen öğrenciler, 2-3 kişi bir evde kalarak masrafları bölüşme yoluna gidiyor. Öğrenciler, yüksek kiralardan dert yanıyor.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz