Yayınlanma:15 Kasım 2022 19:47 Güncelleme:23 Kasım 2022 23:28

Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümü nedeniyle Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde  “Atatürk’ü Anlamak” konulu konferans, Turizm Fakültesinde ise “Atatürk ve Beden Dili” konulu bir söyleşi düzenlendi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümü nedeniyle “Atatürk’ü Anlamak” konulu konferans düzenlendi.

Dr. Engin Aksel Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Efe Akbulut, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Turgut Türkdoğan ve Dr. Öğr. Üyesi Gülözge Türköz, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Aydın “Atatürk’ü Anlamak” konulu konferans verdi. Atatürk’ün hayatından kesitleri slayt eşliğinde anlatan Aydın, konferans sonunda soruları yanıtladı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Prof. Dr. Mithat Aydın’a katkılarından dolayı teşekkür ederek belge takdim etti.

“Atatürk ve Beden Dili” konulu söyleşi düzenlendi

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde “Atatürk ve Beden Dili” konulu bir söyleşi düzenlendi.

Söyleşide Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Serap Alkaya Turizmde İletişim dersi kapsamında ilk olarak ‘beden dili’ ile ilgili bilgiler aktardıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları ve videoları üzerinden beden dili hakkında bilgiler verdi.

Söyleşide mimik, jest, göz ve kaş hareketi, duruş pozisyonu, beden hareket biçimi, fiziksel mesafe, el, kol ve ayak hareketleri, ses tonu, giyim tarzı gibi beden dilinin unsurları olan konular Atatürk’ün fotoğrafları ve videoları üzerinden yorumlandı.

Beden dilini çok iyi kullanan bir siyasi bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 84. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıldı. Söyleşi, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan’ın teşekkür belgesi takdimi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı önündeki toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz