Yayınlanma:18 Ocak 2023 21:26 Güncelleme:31 Ocak 2023 23:30

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliği başladı. Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından dördüncüsü düzenlenen “AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” yarışması düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından düzenlenen “AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” 11 Ocak Çarşamba günü Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda yapılan açılış töreniyle başladı. Açılış töreninde konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Soylu,  geleneksel hale gelen bu etkinliğin fakülte için önemine işaret ederek etkinliği düzenleyen öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür etti. Açılış konuşması sonrasında İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yasemin Bozkurt’un moderatörlüğünde, ASKON Demir Çelik- Kurumsal İletişim Yöneticisi İsmail Serbest, AYDEM Yenilenebilir Enerji-Kurumsal İletişim Uzmanı Gülsu Yaşar ve The Santral Ajans-Sanat Yönetmeni Özkan Önder’in konuşmacı olarak katıldığı “Burada Reklam Konuşuluyor” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide iletişim sektörü ve sürdürülebilirlik üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Söyleşide ayrıca konuklar mesleki deneyimlerinden söz ederek öğrencilere tavsiye ve önerilerde bulundu.

13 Ocak Cuma gününe kadar devam eden etkinlikte, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri reklam kampanyası tasarımı, İnternet reklamı, sosyal medya reklamı, basılı reklam, açıkhava reklamı ve TV senaryosu kategorilerinde dönem boyunca hazırladıkları projeleri sundu.  Etkinlik, aynı gün düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Yaratıcı Fikirlere Ödülleri Verildi

11-13 Ocak günleri arasında Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda yapılan, İletişim Fakültesi öğrencilerinin projeleri ile katıldığı bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışma finale kalan 5 projenin sunumları ve ödül töreni ile sona erdi.

Final sunumlarının ardından gerçekleşen ödül töreninde öncelikle etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan Marcovisa Ajans’ın kurucusu Alper Şahin’e ayrıca The Santral Ajans sanat yönetmeni Özkan Önder’e teşekkür plaketleri takdim edildi. Ardından reklam kampanyası, internet, sosyal medya, basılı, tv senaryosu ve açıkhava kategorilerinde hazırladıkları çalışmaları sunan yarışmacılar arasından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin heyecanlı anlar yaşadığı etkinlik ödül töreninin ardından sona erdi.

Yarışmada ödül verilen kategoriler, dereceye giren projeler şu şekilde yer aldı: Reklam Kampanyası Kategorisi Birincisi İNFO AJANS – OBSESSO Reklam Kampanya Tasarımı – Hazal Aycan, Serkan Tanrıverdi, İkincisi DOS AJANS –ELİDOR Reklam Kampanya Tasarımı – Esmanur Bedir, Melis Turacı, Üçüncüsü AJANS 22­ – PREV Reklam Kampanya Tasarımı – Ece Selin Irmak, İpek Karaduman, Talha Soylu olurken; alt kategoride ise TV Senaryosu: Aygül Beyazgül, Sosyal Medya: Hazal Aycan, Serkan Tanrıverdi, Açıkhava: Belgin Şirin, Basılı Reklam: Aygül Beyazgül ödüllendirildi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz