Yayınlanma:06 Şubat 2023 22:27 Güncelleme:13 Şubat 2023 15:10

Türkiye’yi sarsan depremler sonrasında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) büyük bir ekiple deprem bölgesine hareket etti. Ayrıca, tüm iletişim kanallarıyla personel ve öğrencilere ulaşılarak yardım ve kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde ise 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 kentte hasara neden olan depremler sonrasında binalar çöktü, çok sayıda kişi yaşamını yitirdi.

Pamukkale Üniversitesi deprem bölgesine yardım seferberliği başlattı. Özellikle sağlık alanında depremzedelerin yanında olmak için Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel yönetiminde, birçok öğretim üyesi ve gönüllülerin yer aldığı büyük bir ekip afetzedelere yardım için yola çıktı.

Yardım ve kan bağışı kampanyası başlatıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası afetzedelere ulaştırılması için battaniye, ısıtıcı, mont, bot ve kışlık giysi yardımı toplayan Pamukkale Üniversitesi, Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’ni toplama alanı olarak belirledi. Yardımlar 7 Şubat Saat 13.00’e kadar kabul edilecek.

Öte yandan deprem bölgesinde sayıları her geçen saat artan yaralılar için kan bağışı kampanyası başlatıldı. Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 7 Şubat Salı günü Saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında PAÜ Hastanesi Plaza Binası Sergi Salonu’nda kan verebilecek.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz