Yayınlanma:09 Şubat 2023 12:50 Güncelleme:16 Şubat 2023 18:55

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ilk depremzedeyi tedaviye başladı. Hastane yönetimi hastayı odasında ziyaret etti.

Hatay’dan gelen 45 yaşındaki Mücahit Akıncı Acar isimli hasta Göğüs Cerrahisi Kliniğinde gerekli tedavisi yapılarak gözlem altında tutuluyor. Depremzede Mücahit Acar deprem anını ve buraya gelişini şöyle anlattı: Hatay‘da 7 katlı bir binanın 4. katındaydım, deprem olduğunda üst kata doğru çıkmaya başladım. Deprem bitince dışarıya çıktım o sırada merdivenlere çarptım göğsüme darbe almıştım. Dışarı çıkınca yaralı bir askerle karşılaştım, onunla sohbet ederken Isparta’dan ailesinin geldiğini söyledi ve onlarla birlikte önce Isparta Şehir hastanesine gittik, orada ilk tedavimi olduktan sonra Denizli’ye geldim. PAÜ Hastanesi Acil Servise başvurdum ve burada Göğüs Cerrahisinde tedavim yapıldı, şimdi kendimi daha iyi hissediyorum ama tabi ki çok üzgünüm” dedi.

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim üyeleri hastanın tedavisine hemen başlandığını ve devam ettiği bilgisini verdi.  

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel hastayla bir süre sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti, “Elimizden gelenin fazlasını yapacağız, gün birlik olma vaktidir. Destek olan tüm PAÜ personeline ve yardımsever vatandaşlarımıza da minnettarız” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Murat Özban ise PAÜ Hastanesi olarak tüm hastaların tedavisini yapmak için hazır olduklarını, gerekli planlamaları yaptıklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan da hastaya geçmiş olsun dileklerini iletti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz