Yayınlanma:15 Şubat 2023 10:40 Güncelleme:24 Şubat 2023 14:38

Adıyaman’da depremin 3’üncü gününde ağzında tütünle enkaz altından çıkarılan Soner Tuğtekin, deprem anında kızı Bade’yi yanına almaya çalıştığını, üstüne kolon düştüğü için kurtaramadığını söyledi.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Bade Tuğtekin’in babası Soner Tuğtekin (58), olay gününü anlattı. Tuğtekin’in eşi ve kızı enkaz altında hayatını kaybetti. Bir telekomünikasyon şirketinden teknisyen kadrosundan emekli olan Soner Tuğtekin, Adıyaman Merkez Ali Taşı Mahallesi Umut Apartmanı’nın giriş katında eşi Hatice, oğlu Deniz’le birlikte oturuyordu. Kızları Bade ise Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği 2’inci sınıf öğrencisiydi. Depreme ara tatil için döndüğü baba evinde yakalandı.

Kızımın üstüne kolon düştü
Sabah gazetesindeki habere göre deprem anında salonda olan Soner Tuğtekin, eşi ve çocuklarını yanına almaya çalıştığını söyledi. Bir anda binanın üzerlerine yıkıldığını aktaran Tuğtekin, “Kolon kızımın üzerine düştü. Hanımı çekmeye çalıştım ama kolu bazaya sıkıştı. Oğlum koltuğumun altındaydı sadece onu çekebildim” dedi.

Çakmağımın gazı bitti
Deprem anında üzerine içerisinde sarılmış sigaraların bulunduğu tabakasının düştüğünü anlatan Tuğtekin, “Yanımda sadece tütün ve 1.5 litrelik su vardı. Çok sigara içmekten çakmağımın gazı bitti. Sigaralarımı yakamadım. Kumandanın pillerini parçalayıp, kablolarını birbirine çarptırarak ateş çıkartarak ateş sorunumu çözdüm” diye konuştu.

Eşimi bırakıp hastaneye gitmek istemedim
3 gün boyunca su ve tütünle hayatta kalmaya çalıştığını aktaran Tuğtekin, “Yardım için bağırıyorduk. Cevap gelince sigaraları art arda yakmaya başladım. Elimde de çıktığımda o yüzden sigara vardı. Hastaneye gitmek istemedim çünkü Haticemi bırakmak istemedim. Hastaneye gidince verdikleri serumu bırakıp enkaz alanına gittim. Eşimin cansız bedeninin çıkarıldığı 4’üncü güne kadar kaldırımda yattım” ifadelerini kullandı.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz