Yayınlanma:19 Şubat 2023 09:58 Güncelleme:02 Haziran 2024 08:34

Pamukkale Üniversitesi’nde gece yarısı yapılan duyuru sonrası öğrencilerin bize gönderdikleri mesajları paylaşıyoruz.


YÖK başkanı okullar zaten Nisan ayına kadar uzaktan dedi ve biz ona göre hareket ettik….. Birkaç saat sonra okulumuz aldığı karar doğrultusunda belirli fakülteler açtığını duyurdu ve biletlerimizi aldık hazırlıklarımızı yaptık tekrar yola çıktık! Şu an tekrar belirlediği fakülteler dışında duyurduğu diğer fakülteleri de kapattığını duyuruyor? Gecenin bir vaktinde rektörümüzün kararını değiştiren durum ne oldu da, bizleri mağdur etme durumunu göze alarak bu kararı verdi. lütfen bir açıklama bekliyoruz. Aklımızla oynanıyor, kabul edilir gibi değil. Eğitim bu kadar basit değil… lütfen bizleri maddi ve manevi mağdur ettiği bu durumu bize açıklasın…


Şaka mı ? Yada çocuk oyuncağı mı ? İnsanlar o kadar yoldan geliyor veya eşya toplayıp gidiyorlar kedinin fareyle oynadığı gibi öğrencilerle oynanıyor ya net bir karar olur o açıklanır gerçekten de yeter artık.


Dalga mı geçiyorlar bizimle? Karardan dönülsün diye söyleyen evini, yurdunu boşaltanların mağduriyetini şu an bilet almış veya yolda olanlar yaşıyor. Psikolojimizle dalga geçiliyor. Gecenin bir vakti bir gün sonra dersler başlayacakken hemde. Bu kararı kabul etmiyoruz. Mühendislik öğrencisi olarak derslerimi yüz yüze görmek ve artık mağdur olmamak istiyorum. Lütfen gerekli yerlere iletilsin ve doğru karar alınsın artık


Yurt dışındayım. İlk açıklama (13.02) yapılmadan önce biletimi yaktım, 20’sine uzatıldı. Şimdi yüz yüze deyip çağırdılar, tekrar bilet aldım. Ve yine netliği olmayan bir açıklama yapıldı. Ben şimdi Türkiye’ye uçakla geleceğim, sonra da denizliye otobüsle gideceğim. Pazartesi tekrar açıklama yapılacakmış. Bu nasıl bir ihmalsizlik ve karmaşıklıktır? Bilet parası bir kenara, onca kafa karışıklığı ve stres yaşıyoruz!


Tıp 1-2-3 online mı yani. Ben tıp 2 yim, pazartesi yüz yüze diye remi açıklama yapılmıştı. Bir dönem 270 kişi, insanlar 10 saatlik yoldan-memleketten geliyor net bir açıklama yok mu? Ayrıntılar pazartesi nasıl paylaşılır. Amfiye girince ders online denecek de bilgisayar mı açıcaz ben anlamadım.


Dün mimarlık fakültesi açılıyor dendi hocalar tarafından pazartesi günü. Bu gece yarım saat önce online olduğu tekrar kararın değiştiğini hocalarımız duyurdu. Koca bir genç nesille resmen oynuyorlar çok üzgünüm böyle bir eğitim sistemimiz olduğu için pardon sistemsizliğimiz.


Cuma günü tüm ilçeler yüz yüze eğitime başlanıyor denildi ve şu an bütün öğrenciler memleketinden geri geldi. Fakat gece yapılan duyuru ile tekrar online olduğu açıklandı. Bu kadar mağduriyetin sebebi nedir ? Bu bir çocuk oyuncağı mı? Biz öğrenciler masraf yaparak memleketimizden eğitimimize devam etmek için geldik. Bu kararın değişmesini ve yüz yüze devam etmesini istiyoruz. Okumak için verimli bir eğitim almak için yalvarıyoruz artık. Lütfen bu mağduriyetin bir sonu gelsin ve pazartesi okullarımıza kavuşalım. Bizler artık psikolojik olarak çöktük Bu kadar kargaşa yeter .


Gerçekten artık bıktık böyle saçma iş olmaz. Geldik yerleştik bir haftada harcadığımız paranın haddi hesabı yok. Sadece yol parasına 3000 tl verdik kykya yerleştik bunu kim karşılayacak böyle bir iş olamaz.


Hocam mühendislik öğrencileri olarak ilk online olacak kararından sonra bütün düzenimizi değiştirdik. Daha sonra yüz yüze olacak denildi tekrar aradık ev sahibini çözdük işi. Ben şimdi adama tekrar ne diyeceğim? Dalga mı geçiyorlar? O kadar yol masraf lütfen sesimizi duyurun. Daha fazla mağdur olmayalım başlayalm pazartesi şaka gibi Denizli’ye tekrar dönünce böyle bir karar aldılar.


Yahu bi online bi yüz yüze stajı orada yapacak olup ev tutan bir sürü insan var çevremde bunlara da o zaman aylık para desteği versinler herkes kafasına göre iş mi yapacak nerede resmiyet ?


Eğitim fakültesi öğrencisiyim. Diğer tüm dersler online olmuş iken, bir ders için okula gitmek, hele KYK’lar boşaltılmış iken, kira sözleşmesini fesheden öğrenciler varken nasıl geleceklerini, nerede barınacaklarını düşünüyorlar. Açılsa bile tek bir ders için Denizli’de olmak ne kadar işlevsel bir çözüm? Eğer öğrencilere kalacak bir yer çözümleri varsa o zaman tamamen yüz yüze olsun. Gerçekten aklım almıyor!


Paü artık gına getirdi,eşyalarımızın yarısı bir tarafta diğer yarısı bir tarafta. Online deniliyor eşya toplamaya gidiyoruz-geliyoruz. Yüzyüze deniliyor yine her şeyi toparlayıp denizliye geliyoruz bu sefer yine online deniliyor. Lütfen öyle ya da böyle artık net bir açıklama yapılsın. Hocalarıma sordum kesinlikle yüzyüze demişlerdi şimdi yine kafa karıştırıcı bir açıklama geliyor.


Bu yapılan sadece öğrenciler ile dalga geçmektir. Bir gün önce yüz yüze olacak şeklinde açıklama yapıp ardından ne olduğunun bile anlaşılmadığı bir açıklama yapıp kafa karıştırmak nasıl bir zihniyettir ya?


Dalga mı geçiyorlar bizimle ya. Yüz yüze dediler zor bilet buldum şimdide ne olacağı belli değil. Biletimi iptal etsem tekrar bulamayacağım, etmesem param gidecek, o kadar insan gel git yaptı zaten bu kadar değişikliği yüzünden şimdi herkes apar topar okula dönerken nedir bu ya Allahtan korkun.


Ya Tekirdağ’da oturuyorum Pazartesi yüz yüze dediler. Apar topar hazırlandım bu gece yola çıkacaktım 14 saat yol. Bi arkadaşım attı. Ve okulun duyuru sitesinde hala normal pazartesi açılacak yazıyordu o sıra. Ben anlamıyorum bizimle dalga mı geçiyorlar?


Saçmalık artık ! İlk önce uzaktan deniliyor eşyalarımı almaya geliyorum gidiyorum. Eve geldiğimde yüz yüze olduğu açıklanıyor eşyalarımı toplayıp bilet alıp otobüse biniyorum tekrar uzaktan deniliyor. Net bir karar verin artık bizimle böyle dalga geçmeye hakkınız yok hakkımız olan eğitimi yüz yüze görmek istiyoruz çok bişey istemiyoruz. Lütfen karardan dönün


Allah aşkına aniden kararmı değiştirilir ben cumartesi gece 12 de yola çıkıyorum gecenin bir yarısında haber geliyor online diyor ben akşama Denizli’ye varacagim yurt kabul etmiyor memlekete geri dönüşte sağlayamıyorum bilet yok çünkü ben bu gece sırf bu karardan dolayı sokakta kalacağım madem online yapacaktınız o zaman hiç yüz yüze demeseydiniz.


Uzaktan Eğitim olacak dendi 4-5 gün önce evimi boşaltım. Sonrasında fakülte (teknolojisi fakültesi) derslerin yüz yüze olacağını duyurdu 17 Şubat’ta, ben de dün akşam yola çıktım ve bu sabah Denizli’ye geldim. Şimdi de online olacağına dair duyuru yayınlandı. Eminim ki bu durumda olan sadece ben değilim. Lütfen tutarlı bir açıklama yapsınlar, fakülteler ile koordineli olsunlar. Bir çoğumuz eğitimin yüz yüze olmasını istiyoruz. 17 Şubat’ta alınan 11 fakültenin yüz yüze eğitim kararından anlaşılıyor ki yurtlarda yer var.


Ben Şırnak’ta yaşıyorum bilet almıştım ve şu an yoldayım. Üniversitenin bu kararı ben ve benim gibi arkadaşlarımı çok ağır mağdur etti. Zaten bilet fiyatları ortada ve zaman kaybı cabası. Şu an yoldayım ve bu yolun geri dönüşü olacak bana bu kararsızlıktan dolayı. Benim ve arkadaşlarımın mağduriyetleri ne olacak acaba düşünen var mı rektörlükten?


Böyle saçmalık mı olur ya kesin yüz yüze denildi geldik gecenin bir yarısı online diyorlar, çocuk oyuncağı mı bu sürekli git gel yapıyoruz madem online gibi bi durum vardı niye bastıra bastıra yüz yüze denildi herkesin zararını karşılasınlar o zaman aileler ne zorluklarla gönderiyor evlatlarını bunlarda oyun oynuyolar bizimle.


2 gün önceki açıklamadan dolayı Denizli’ye gelen öğrencilerin yol masraflarını üniversite ödesin. Saçma kararlardan dolayı, en uygun ifade ile saçma kararsızlıklardan dolayı öğrenciler olarak mağduruz. Rektörlüğün karar verme merciilerini gözden geçirmeyi öneriyorum.


Buldan meslek yüksekokulumuzun açılmasını istiyoruz. Bankacılık okuduğumuz için derslerimiz ağır ve yüz yüze zor anlarken online da böyle bir şey beklenmesi çok saçma. Okulumuzun açılmasını istiyoruz. Diğer bölümleri açıpta meslek yüksek okullarını niye göz ardı bırakıyorsunuz? Zaten 2 yıllık bir eğitim hayatımız olacaktı bunun da 1 yılını evde geçirsek ne kadar verimli olabiliriz? Bu kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum ve Buldan meslek yüksekokulumuzu açmanızı tavsiye ediyorum. Ya hep birlikte ya da hiç. Bizi çok mağdur ettiniz eşyaları aldık geldik açıyoruz dediniz, eşyalarımızı topladık yola çıktık kapattık dediniz, şimdi bir karar ile biz okulumuzun açık kalmasını istiyoruz. Buldan myo açın rica ediyoruz.


17 şubatta yüz yüze eğitim kararı alan sağlık bilimleri fakültesi 19 şubatta birden online kararı alıyor. İlk online kararı alındı apartta kalıyordum boşalttım tekrar yüz yüze kararı alındı yeni ev kiraladım şimdi bir daha online kararı şaka mı bu gerçekten. Bir çok arkadaşımda memleketten dönüş yolunda bu kararı öğreniyor yurtlar kabul etmiyor. Lütfen biraz öğrencileri de düşünün.


Öğrenci Mesajları” bölümünde PAÜ öğrencilerinden gelen mesajları yayınlıyoruz. Sizlerde mesajlarınızı BURAYA tıklayarak ulaştırabilirsiniz.

6.5kTakipçi

1 Yorum

  1. Şu anda yaşadığımız afette bu kadar can kayiplarinin sorumlusu mühendisler ve mutahitlerdir ustunede dersler onlein kyklarin depremzedelere açılması öğrencilerin atılması çözüm değildir eğitimin devam etmesi gerekir ki yarım yamalak mühendisler yetismesin ve insanların sosyallesip birşeyler uretikleri yerdir okul ve kapatılmamalı zaten çorana döneminde bunu zorunlu yaşadık sağlıklı bir toplum eğitimden geçer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz