Yayınlanma:17 Mart 2023 20:22 Güncelleme:04 Nisan 2023 12:09

Bir dönem Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü de yapan Prof. Dr. Hasan Kazdağlı’nın, CHP’den aday adaylığı başvurusu yaptığı kesinleşti.

Bazı medya kuruluşlarında, aday adaylık konusu duyum olarak yansıtılan Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Şifre Haber ve PAÜ Burada Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuştu ve “Sorumlu bir vatandaş bilinciyle hareket ettim ve CHP’den aday adayı oldum” dedi.

Pamukkale Üniversitesi’nin bir dönemine, başarılı çalışmalarıyla rektör olarak damgasını vuran, rektörlük öncesinde Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı, TAİ Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan, sonrasında ise Kredi Yurtlar Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Ekonomi Bakanlığı Başdanışmanlığı, halen Türkiye Ekonomi Kurumu Başkanlığı (4 yıldır) ve Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanlığı görevlerini sürdüren Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, aday adaylığıyla ilgili şunları söyledi:

“Ülkemizin yaşadığı böylesine sıkıntılı bir süreçte, ciddi katkılar koyabileceğim düşüncesiyle bir vatandaş olarak CHP saflarında siyaset yapmanın gerekliğini gördüm ve bu yönde tercih hakkımı kullandım.

Ülkemizin, tek adam yönetiminden kurtarılarak, evrensel yönetim anlayışına dayalı bir yapıya dönüştürülmesi ve bu yapının galip gelmesi şarttır. Başarılı olunmasından başka bir çıkış yolu da yoktur. Bu aşamada sorumluluktan kaçmak yerine,  sorumluluk üstlenmek, hem memleketim Denizli için, hem de ülkem için bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da üzerime düşeni yerine getirmek için elimden gelini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Benim en büyük referansım şimdiye kadar Denizli için yaptıklarımın farkında olan Denizli halkıdır. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da, çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz