Yayınlanma:24 Mart 2023 11:08 Güncelleme:07 Nisan 2023 13:40

Pamukkale Üniversitesi’nde ikinci kez yapılan banka promosyon ihalesi sona erdi. Halkbank 28 bin 950 lira ile en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazandı.

Pamukkale Üniversitesi promosyon ihalesi bankaların muhammen bedel altında teklif vermesinden dolayı iptal edilmiş, 35 bin lira olan muhammen bedel 18 bin liraya düşürülerek, ihalenin yeniden yapılmasına karar verilmişti.

“PAÜ promosyonunda bankalar hayal kırıklığı yarattı” haberini okumak için tıklayın.

PAÜ senato salonunda ikinci kez yapılan ihaleye 7 banka katıldı. Türkiye İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Vakıfbank’ın yer aldığı ihale kapalı zarf ve açık artırma usulüne göre yapıldı.

Ziraat Bankası, Garanti BBVA ve Akbank’ın çekildiği ihalede, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında açık artırma devam etti. Üç yıl için 28 bin 950 lira ile en yüksek teklifi veren Halkbank ihaleyi kazandı.

6.5kTakipçi

15 YORUMLAR

  1. Bankalar 10 ₺ arttırmayı teklif etseler o bile kabul edilecekti. Gülüşmeler peşin satan gibi oturmalar yönetimden yine kimsenin olmamasi. Lakayt bi ihale idi. 18 binden aşağı teklif verilemez diye konulan maddeyi bile dikkate almamışlar.

    • PAÜ Çalışanları Süreci hazmedemiyorsa CİMER den İhbar Talebi Yapabilir. Diğer Üniversitelerin Personel sayısı düşükken Yüksek almasının nedenleri değerlendirilmeli. Kamu Denetleme Kurumu ve Rekabet Kurulu Göreve davet edilmeli.

  2. Hiçbir üniversitede bu kadar düşük bir rakam yok. Bu akla birden fazla sözleşme olasılığı getiriyor. İlgili kurumların ciddi denetimler gerçekleştirmesi gerektiği ortada. Bu arada sendika ne yapıyor onunda anlaşılır tarafı yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz