Yayınlanma:10 Nisan 2023 22:28 Güncelleme:02 Haziran 2024 08:31

PAÜ yönetimine bravo vallahi. 2 yıllık pandemide uzaktan eğitim tecrübesi yaşamamıza rağmen EDS yine çöktü. Helal olsun valla. Tebrikler. Mükemmelsiniz beyler. Sınavlar ertelendi. Ertelenmeyen sınavlara da geç girildi süreden yedi. Bir hak kaybı söz konusu oldu. Ama yine de tebrikler. Helal olsun PAÜ yönetimine. Ellerinize sağlık PAÜ!!!

Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz halen sistem çökmesiyle karşılaşıyoruz.

Bazı sınavlarımızın saati de ileriye alındı bu arada.

Sıkıldım bu düzenden. İsyan ettim artık.


Pandemide bile sınavlar daha rahattı edsde şimdi ne oldu da eds yine çöküyor diğer soruya geçerken sistemden dolayı beklediğimiz süre hakkımızdan yeniyor bu işin çözümü sınavları ertelemek değil bu işin artık kesin bir çözümü olması lazım sorumluların umursamaz tavrından da bıktık artık!

Mesajı Gönderen: Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi


Bugün sınav için EDS’ye giriş yaptım. Dün 500 kişi vardı sistemde ve sistem çökmüştü, bugün 952 kişi gördüğüm an “eyvah, geçmiş olsun hepimize” dedim. Öyle de oldu. Sınava girdik 17 dakika sürdü girmem. Neyse dedim, sınavı başlattım. Üçüncü soruya geçtim, 34 dakikam varken attı sistem. Sonra sayfayı yenile butonu ve 502 gateway ile bakışmalar başladı. Geri girebildiğim anda sınav sürem 23 dakika kalmıştı. 11 dakikayı Van Gölü canavarı yedi sanırım. Yine neyse dedim, devam ettim. Soru geçerken arada sistemin donduğu saniyeleri de benim süremden yedi. Sağ olun canım okulum, daha vizelerin başında stresten yaşlandık. Daha yüz tane vize var her gün çökecek bu sistem. Akademisyenlerimizin bu ısrarını da anlamak mümkün değil. Sistem dayanmıyor işte. EDS olmuyor. Bu kadar zorlamanın alemi nedir, inanın mantıklı tek açıklaması yok.


Çıldırıcam şimdi bi ton sınav var bi ton ödev var sisteme girmiyor. Dün aynısı oldu niye düzeltmiyorsunuz da biz bugün gene aynı sorunu yaşıyoruz bravo cidden.

Mesajı Gönderen: Bankacılık ve Sigortacılık 2. sınıf öğrencisi


Sınavların 2. günü hâlâ sistem çökmüş durumda bugünkü sınavların da hiçbirine giremedik. Üstüne sorunun sınava girişte olduğunu düşünenler var. Komple sınav sistemine eds ye giriş yapamıyoruz. Ne zaman düzelecek acaba?


Sistemin sınav zamanı çökeceği belliydi, bunca yıldır biz öğrendik bu sistemi siz öğrenemediniz be paü. Ayrıca ödev verilebilecek bölümleri de eds de zorlayarak bu hale siz getirdiniz. Bi de suçlu öğrencilermiş gibi mazerete girersiniz diye cevap alıyoruz.


Yeni mi geldi aklınıza? Bir üniversite öğrencisini daha ne kadar mağdur edebilir şaşırıyorum cidden. Mağdur edilen öğrenciler, mazeret sınavını işaret eden/etmek zorunda kalan hocalar… Kim kazanıyor bu denklemde çok merak ediyorum.


Sürekli aynı şeyleri yaşamak sınava girememek, sınava girip sınavı bitirememek paü ne biçim belasın kardeşim yeter bee !!!!


2 günden beri sınava giremiyoruz . Bizi okula gitmekten alı koyan sistem bir sistemi düzeltemiyor.


Dünden beri çöken sistem için gerçekten hiçbir şey yapılmıyor. Hocalar dekanlıkla konuşun diyor dekanlık hocalarınız ayarlamalı diyor. Mazerete kalırsınız diyip baştan savma yolluyorlar öğrenciyi. Lütfen sesimizi duyurun kimsenin kimseyi taktığı yok.


Zaten işleyen yemek uygulamasına karışmak yerine sınav ve ders seçimi zamanı bize cehennemi yaşatan sisteme bir çözüm bulsalar. Hocanın bile giremediği bir sistem.


Herkes gününü haftasını yapacaklarını bu sınavlara göre ayarlıyor ve bugün yine sistem çöküyor öğrenciler mağdur oluyor gerekli düzeltme yeterli ve anlaşılır açıklama yapılmıyor eğer yatın yine çökecekse boşuna erken uyanmayalım veya işimize gücümüze bakalım. Ha bir de yeterli duyuru yapılmadığı için öğrenciler anlamıyor ve sistem bir saniyeliğine düzelince sınava giriyorlar sonra hoca mail atıyor vay efendim siz niye sınava girdiniz diye öğrenciye kinleniyor.


Bugün yaşanan eds probleminden sonra yükleyemediğim ödev için mail attığımda çözümünün ne olacağını sorduğumda dersi aldığım öğretim elemanının yayınladığı cevap mazeret sınavına başvurun oldu.

Mesajı Gönderen: Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi


Normalde yazmazdım ama sitenize değer verdiğim için bende görüşümü bildirmek isterim. Hocalarımıza inanın tüm sınıf mail attık 20 soruya 20 dk veriyorlar zaten sistem ağır, kendilerinden bu süreyi uzatmalarını istiyoruz ama bize geçiştirmelik cevaplar veriyorlar. Kendileri bu kısa süreyi kopya çekilmesin diye yapıyorlar bir noktada haklılar ama bilmedikleri birşey var ki örnek vermem gerekirse muhasebe sınavımız var çoğu kişi dışardan muhasebeci tutup sınavlarını o kişilere çözdürecekler, ben kendi hakkımla girip süreyle mücadele edeceğim bu noktada olan haksızlık göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu sene Paü öğrencileri vize haftasında çok mağdur edildi.
1.sınıfta aldığımız Yök ortak derslerindeki (ingilizce, Atatürk ilke ve inkilapları vb.) sistem uygulanmalı belli bir aralıkta öğrenci o sınavlara girmeli.
Kendi sınıf arkadaşlarımda da gözlemlediğim hepimizde stres var tek sesimizi duyuran sizlere teşekkür ederiz.


Sınanıyoruz! 10 Nisan 2023 ilk sınavda başlarda hiçbir bölüm arkadaşım giremedi. Yavaş yavaş sırayla girebildik. Sistem sürekli atıyordu, yazdıklarımız kaydolmadı ve bir daha giremeyeceğiz korkusu ve stresiyle sınava da odaklanamadık. Sınav ortasında robot muyum sorusu geliyor. Sürekli donuyor soru geçişlerim sağlanmıyor. İnternete kimse bağlanmamasına rağmen bağlantı problemini sunuyor ekran. Sistemin problemiyle yüzleşmekten sınav sorularını çözemedik doğru düzgün neredeyse tüm arkadaşlarımla aynı problemi paylaşıyoruz. Son soruya zorla da olsa geçebildiğim gibi süre bitti. Sistem aksamaları yüzünden sürem yenmeseydi bildiğim soruydu ve cevaplayacaktım. 25 puanlık bir soruydu ayrıca. Bu mağdurluğu hak etmedik hiçbirimiz. Ve bölüm derslerimizde bu oluyorsa ortak seçmeli derslerimizin sınavında ne olur siz tahmin edin.

Mesajı Gönderen: Betül A.


Bu sisteme mahkum değiliz! Buradan tüm sıra arkadaşlarıma sesleniyorum!
Sınavlara girmeyin, derslere de finallere de girmeyin ben protesto eylemi başlattım kendimce hiçbir şekilde girmeyin, sürekli çöken eds sistemine de eğitim hayatımızı çalanlara da mahkum değiliz! Ancak örgütleysek güçlüyüz! Gelin birlikte ses çıkaralım!

Mesajı Gönderen: Tuğce Ceylan


Mesajlar Burada” kategorisinde sizlerden gelen mesajları yayınlıyoruz. Sizlerde mesajlarınızı BURAYA tıklayarak ulaştırabilirsiniz.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz