paü kütüphane

Yayınlanma:02 Haziran 2023 12:51 Güncelleme:15 Haziran 2023 20:57

Pamukkale Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler olarak kütüphanede oturacak yer ve boş bilgisayar bulamıyoruz. Ödev yapmak için yüksek lisans yapan arkadaşım bilgisayar bulamıyor. Neden ? Çünkü liseli öğrenciler tyt ayt çalışıyor. Sizce de bizim hakkımız değil mi kütüphanede çalışmak?

Ve bazıları kendi mallarıymış gibi tüm malzemelerini bilgisayarların yanına koyuyor evlerine gidiyor. Sahiplenmişler resmen.


Çok doğru liseliler normal çalışma masalarında bile kitaplarını yığıp kimsenin oturmamasını istiyorlar. Hatta kitaplarını masada bırakıp boş masaya geçip deneme çözüyorlar. Sadece bilgisayarlarda değil kütüphanenin genel durumu böyle. Umarım seneye böyle olmaz.


Bunun sebebi kütüphaneye liselilerin gelmesi.. Üniversite, üniversite değil halk yaşam merkezi sanki geçen bende yer bulamadım daha öncede bu sorunu yaşamıştım. PAÜ kütüphanesindeki güvenlik görevlilerini göreve davet ediyorum.


Kütüphanede yer bulamamanın temel sorununu maalesef liseliler tek başına oluşturmuyor. KPSS çalışan isimler var 2 senedir 4 kişilik masayı tek başına işgal edenler bile var eminim herkes bu kişileri tanıyordur. Şikayet ediyoruz çözüm üretilmiyor. Bari yanına oturalım diyoruz ama nafile… Ev terliğine kadar getirmiş resmen yerleşmiş kütüphaneye. Liseliler zaten alınmamalı ama KPSS bahanesiyle gelip yer işgal edenlere de acilen çözüm üretilmesi lazım. Eski kafesli sistem resmen daha iyiydi. Kart yoksa giriş de yoktu.

Mesajı Gönderen: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi


Mesajlar Burada” kategorisinde sizlerden gelen mesajları yayınlıyoruz. Sizlerde mesajlarınızı BURAYA tıklayarak ulaştırabilirsiniz.

6.5kTakipçi

4 YORUMLAR

  1. Katılıyorum. Hatta artırarak diyorum ki kütüphane çok havasız, kapasite olarak yetersiz, bilgisayarlar çok eski ve sayıca yetersiz, giren çıkanın denetimi asla yapılmıyor, aylardan beri (abartı değil gerçekten aylardan beri) otomatlar bozuk kimsenin umurunda değil. Kampüs açısından harika bir üniversitemiz var ama yönetim kalitesi yerlerde. Tek iyi yanı kitapların çeşitliliği ve düzgün wi-fi bağlantısı galiba.

  2. Böyle düşünmek yerine acaba koca kütüphanede üst katlar niye çalışma odalarına çevrilmiyor. Burası kütüphene mi idare binası mı? Diye sorgulasanız da liseli biriciklerimizi rahat bıraksanız???? İdareye laf söyleyemiyor, söylemek istemiyor hiç kimse. Aynı zamanda bodrum katında bir dünya boş alan var. Ama çözüm üretmek yerine 16-18 yaşındaki öğrencilere laf söylemek onları dışlamak daha kolay değil mi? Klasik Anadolu irfanı:(

  3. üniversite üniversite değil liseli bebelerin buluşma mekanı zaten kampüse elini sallayan giriyo kütüphaneye elini sallayan giriyor oh anam biz size çalışıyoruz zaten. biz mezun olduğumuz liseye dahi adım atmıyorken ağalar istediği gibi takılıyor benim okulumda bana eziyet çektiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz