paü poster yarışması

Yayınlanma:25 Ekim 2023 21:58 Güncelleme:02 Kasım 2023 14:03

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Yıldız, 8-11 Ekim 2023 tarihlerinde Edinburg’da düzenlenen Uluslararası Spinal kord topluluğu (ISCoS) yıllık toplantısında yapılan Dünya SCI günü poster yarışmasında (Tema: Omurilik yaralanması hizmetlerine ulaşım; daha kolay bir yaşam) birinci oldu.

ISCoS’ un 1 yıl süresince tüm aktivitelerinde bu posteri kullanacağını ifade eden Prof. Dr. Necmettin Yıldız, kullandıkları figürlerle hekim ve hasta elinin birlikte karanlığı aydınlığa çevirebileceği teması üzerinde, konu ile ilgili sosyal medya kullanımının etkinleştirilmesi, telerehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon, mesane ve seksüel rehabilitasyon, sosyal hayata adaptasyon ve sportif rehabilitasyon konularına; “omurilik yaralanmalı hastaları hayalleri ile tanıştır” sloganı ile yaklaştıklarını ifade etti.

Başhekim Prof. Dr. Onur Birsen ise yarışma tarihinde Türkiye’nin ilk kez bir birincilik ödülü almış olduğunu ifade eden Prof. Dr. Necmettin Yıldız hocamızı tebrik etti, ülkemizi ve hastanemizi temsil ettiği için gurur duyduklarını belirtti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz