paü egekaf

Yayınlanma:07 Kasım 2023 19:09 Güncelleme:15 Kasım 2023 21:12

21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan EGEKAF’24 hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Hazırlıklar kapsamında, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü Prof. Dr. Duygu Kızıldağ, Paydaş Üniversiteler Kariyer Merkezi Yetkilileri ve PAÜ KARMER yetkililerin katılımıyla çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı gündemi çerçevesinde PAÜ Rektör Yardımcısı ve Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Necip Atar, geçtiğimiz yıl ülke olarak yaşadığımız acı deprem tecrübesinin neticesinde 2024 yılına ertelenen Fuarın yeniden Denizli’de düzenleneceğini; bu hususta geçtiğimiz yıldan beri organizasyon ve etkinlikler bakımından hâlihazırda ciddi bir birikime sahip olunduğunu ifade etti. Nitekim mevcut işleyişte stant alanının şimdiden tam kapasiteye ulaştığını paydaş üniversitelerin yetkililerine beyan eden Prof. Dr. Atar, Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gülin Öztaş, toplantı öncesinde faaliyete yeniden alınan Whatsapp grubu üzerinden paydaş üniversitelerle sürekli irtibatın sağlanacağını, mevcut etkinliklere dair gelişmelerin ve yeni düzenlemelerin ivedilikle Pamukkale Üniversite’ne bildirilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’ın açılış konuşması ve EGEKAF’24 süreçleri ile ilgili bilgi vermesinin ardından, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü Prof. Dr. Duygu Kızıldağ Yetenek Kapısı ve öğrenci katılımı ile ilgili taleplerini dile getirdi.

CBİKO Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü Prof. Dr. Duygu Kızıldağ, deprem bölgesinden Ege Bölgesi’ne göç etmek durumunda kalan üniversite öğrencileri ve mezunlarının da gözetilerek daha etkin bir katılımın olası olumlu sonuçlarını vurgulayarak tüm paydaş üniversitelere Yetenek Kapısı başta olmak üzere Fuara katılımın artırılması güçlü bir motivasyon telkin ettiğini belirtti. Kızıldağ ayrıca, paydaş üniversitelerin şehirlerarası ulaşım organizasyonunu ivedilikle yapması gerekliliğini vurguladı.

Paydaş Üniversite temsilcilerinin de EGEKAF’24 ile ilgili söz almasının ardından toplantı sona erdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz