paü 10 kasım anma

Yayınlanma:10 Kasım 2023 18:41 Güncelleme:21 Kasım 2023 11:38

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Ailesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde PAÜ Rektörlüğü önünde düzenlenen tören ile andı. Eğitim Fakültesinde ise öğrenciler konser ve şiir dinletisi sundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kınıklı Merkez Yerleşkesi Rektörlük binası önünde saat 9’u 5 geçe anıldı. PAÜ Rektörlüğü önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunma törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Durmuş Akalın, PAÜ Genel Sekreteri Tamer Ceylan, öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’ın Atatürk büstüne çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşunun ardından Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Aykut Önder Sarıçiftçi’nin şefliğinde koro ve katılımcıların hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuması ile sona erdi.

Eğitim Fakültesinde anma töreni yapıldı

Eğitim Fakültesi Fuaye alanında gerçekleşen anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu, Dr. Öğretim Üyesi Aykut Önder Sarıçiftçi’nin şefliğinde “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Gençlerden Atatürk’e Sesleniş” adlı dinleti sundu.

PAÜ Şiir Topluluğu öğrencileri ise anma programına şiirleriyle katıldı.

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasin Doğan’ın girișimleriyle getirilen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyetimizin Temel Belgeleri ve Denizli Belleği” adlı sergi gezildi.

Bir diğer sergi ise Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman İnan`ın girişimleriyle getirtilen Hanri Benazus’un Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu oldu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz