Yayınlanma:14 Kasım 2023 19:17 Güncelleme:24 Kasım 2023 22:18

Pamukkale Üniversitesi Senatosu’nun Filistinli öğrencilere sınavlarda tanıdığı imtiyaz büyük ses getirdi. PAÜ Burada’nın X hesabından yapılan paylaşım bir günde yaklaşık 100 bin görüntülendi.

Pamukkale Üniversitesi Senatosu, Filistinli öğrencilerin güz dönemi yapılacak ara sınavlarının ödev şeklinde değerlendirilmesine karar verdi.

X hesabımız @pauburada adresinden bu kararı duyurduk. Paylaşım 24 saatte 96 bin 200 görüntüleme ve yüzlerce yorum aldı. Aynı zamanda bazı ulusal medya internet haber siteleri bu gelişmeyi paylaştı.

Pamukkale Üniversitesi Senatosu’nun almış olduğu karara destek mesajlarından çok tepki mesajları geldi.

İşte o yorumlardan bazıları:

* Türk öğrenciler 2 kuruş burs için uğraşsın hem çalışıp hem okusun o sırada da Filistinli öğrencilere torpil geçilsin. Asıl savaş Türkiye’de gençler ekonomik bir savaş veriyor!

*Burada empatiden yoksun bir sürü insan görmek çok üzücü. Günlerdir haftalardır ailelerine ulaşamayan, her an kötü haber alacak endişesiyle yaşayan bir avuç öğrenci için böyle bir kararı alabilme cesareti ve feraseti gösteren hocalarımızı tebrik ediyorum.

*Deprem olduğunda neden böyle bir karar vermediniz. 3-5 Filistinli kadar değeri yok muydu bizim öğrencilerin.

*Türk öğrenciler hem çalışıp hem okumaya gayret ederken Filistinliye imtiyaz mı tanıyacaksınız? Pamukkale Üniversitesi bir arap okulu mudur, Türklere şahsi kini mi vardır, sorularımıza cevabı şiddetle arz ediyoruz!

*Türklerin vergileriyle Türklerden daha iyi şekilde eğitim görüyorlar, bu ne saçmalıktır.

*Özür dilerim arap olmadığım için, belki bir gün kendi milletinizden olanları da düşünürsünüz ,biz de aklınıza geliriz ama sanmıyorum. Ümmet kardeşleriniz daha değerli bizden.

*Doğru. Filistinli öğrenciler okuldan sonra savaşmaya gidiyor zaten.

*Aynı şartlarda üniversiteye alma, bursları yurtları garanti olsun, yetmedi vizeleri finalleri kolaylaştır, bunları yaparken Türk’ün verdiği vergiyi kullan, yetmedi mi bunlar için istihdam alanı da aç, ülkesine de dönmesin ne kazanmış oluyoruz burada biri anlatabilir mi?

*Sınav mınav nedir yaaa hatta YÖS denen ortaokul seviyesinde ki basit sınavı da kaldırıp, direkt diplomayı verin sizde rahatlayın onlarda rahatlasın. Türklerde sürünmeye devam etsin.

* Trde yeterince öğrenci yokmuş gibi, herkese istihdam sağlanabilmiş gibi bir de arap diyarlarından, afrikadan, pakistandan yüz binlerce öğrenciyi doğru dürüst bir elemeye tabii tutmadan alıyoruz. Üstüne Türk öğrenci vizeden geçmek için sabahlarken bunlar 2 ödev karalayıp BA alıyor.

*“Türk” üniversitesinden “Filistinli” öğrencilere kıyak.

*Filistinliler ödev ile geçecekmiş. Türklere sınavvv.

*Türk Vatanı’nda sadece Türk olanlar cefa çekerken diğer milletler sefa içerisinde yaşıyor. Yapılan bu çifte standart Türk öğrencileri aşağılamaktan başka bir şey değildir.

*Bu imtiyazların onlara tanınması kötü değil, ama bu ülkenin kendi çocuklarına bunun çeyreğinin bile tanınmaması o kadar sıkıyor ki canımı.

*Ülkenin adı Türkiye ama ülke sınırları içinde Türk olmanın getirdiği herhangi bir ayrıcalık yok tam tersi Türk olmayanlar için ayrıcalıklar bol.

*Bu nedir arkadaş ? Bence direk Filistinlilere diplomalarını verin Türkler de çalışsın.

*Kendi ülkende seni ikinci sınıf yapıyorlar şaka gibi yeminle.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz