Yayınlanma:14 Aralık 2023 15:46 Güncelleme:27 Aralık 2023 22:58

Pamukkale Üniversitesi Kampüsü’nde yaşayan ve kemik kanseri olan PUKÖ isimli köpeğin tedavisi başarıyla tamamlandı.  Rektörlüğün önüne adının yazıldığı bir kulübe yaptırıldı. Rektör Kutluhan PUKÖ’nün üşümemesi için kulübesine minder yerleştirdi.

Kampüsün içinde ya da dışında yaşayan hayvanlar için bir çok projeye imza atan Pamukkale Üniversitesi, kampüste yaşayan kanserli bir köpeğin ameliyatla sağlığına kavuşmasını sağladı. PUKÖ ismini verdikleri köpek için, Rektörlük önünde adının yazılı olduğu bir kulübe yaptırıldı. Maması, aşısı, minderine kadar titizlikle bakımı yapılan PUKÖ’ye Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan da yakın ilgi gösterdi.

Rektör Kutluhan, Rektörlük önünde ikamet eden ampute köpek PUKÖ’nün kulübesine soğuk havalarda üşümemesi için minder yerleştirdi.

Kulübeye bir duyuru asan yetkililer,  köpeğin sağlık durumu hakkında bilgilendirmede bulunurken, ekstradan mama verilmemesi uyarısında bulundu.

Duyuru şöyle:

“HAYVANSEVER VE DUYARLI ARKADAŞLARIMIZIN DİKKATİNE

BURADA YATAN PUKÖ iSiMLİ KÖPEĞİMİZDE, KEMİK KANSERİ TESPİT EDİLMİŞTİR. ÇEKTİRDİĞİMİZ TOMOGRAFİDE VÜCUDUNA YAYILIM OLMADIĞINI VE AMPÜTASYON İLE HAYATININ KURTULABİLECEĞİNİ ÖĞRENMEMİZ ÜSTÜNE AMELİYAT ETTİRDİK. ȘU AN SAĞLIĞI YERİNDE OLUP KANSERİ ATLATTI VE TEDAVİLERİ TAMAMLANDI. (KUDUZ, PARAZİT DAHİL TÜM AȘILARI YAPILMIŞTIR)

DÜZENLİ OLARAK SAĞLIĞININ YAKIN TAKİBİ PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ PERSONELLERİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

ÖĞÜNLERİ DÜZENLİ VERİLMEKTEDİR. SİZLERDEN EKSTRA MAMA VERMEMENİZİ RiCA EDİYORUZ.

FAKAT İSTEDİĞİNİZ KADAR SEVEBİLİRSİNİZ. SEVGİ İYİLEŞTİRİR.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz