honaz myo e ticaret

Yayınlanma:31 Aralık 2023 10:00 Güncelleme:17 Ocak 2024 22:13

Honaz Meslek Yüksekokulu (MYO) Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü tarafından bölüm öğrencilerine yönelik ‘E-Ticaret ve E-İhracat’ta Kariyer Fırsatları Eğitimi’ düzenlendi.

BR Medya Eğitim Danışmanlık kurucusu Ali Akkuş tarafından Honaz MYO Konferans Salonunda düzenlenen eğitime Okul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Aytekin Çermik, Pazarlama ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları katıldı.

BR Ajans Kurucusu Ali Akkuş e-ticaret sektöründe; dijital pazarlama uzmanı, içerik yöneticisi, e-ticaret yöneticisi, müşteri hizmetleri temsilcisi, ürün yöneticisi, veri analisti, seo uzmanı, web geliştirici, sosyal medya yöneticisi, pazar araştırması analisti gibi kariyer fırsatlarının olduğunu belirterek, öğrencilerin bu alanlarda kendilerini yetiştirmesinin önemli olduğunu söyledi. E-ticarette en çok kullanılan pazarların; Amazon, Ebay, Etsy ve Walmart olduğunu, her birinin farklı çalışma prosedürleri ve sistemleri olduğunu belirtti.

Konferansın sonunda, Honaz MYO Pazarlama ve Reklamcılık Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Melda Gölemezli dijital pazarlama, e-ticaret ve e-ihracatın son yıllarda daha da önem kazandığını, bölüm programlarında e-ticaret, dijital kampanyalar, Sosyal Medya ve dijital kampanyalar gibi derslerin bulunduğunu ve bu derslerin sektör denetimiyle desteklenmesinin bölüm öğrencilerine değer kattığını belirterek, konuşmacı BR Medya Eğitim Danışmanlık Ajansı’ndan Ali Akkuş’a katkıları için teşekkür etti.

Programın sonunda ise Honaz MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Aytekin Çermik, Ali Akkuş’a teşekkür belgesi ve hediyesini takdim etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz